MENÜ
Ankara 11°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Doğa harikası Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor
Özel Haber
7 Haziran 2021 Pazartesi 07:32

Doğa harikası Uzungöl ziyaretçilerini bekliyor

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, ziyaretçilerini bekliyor.

ESRA SARI 

Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Uzungöl, yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor.  

Her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Uzungöl, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle sessizliğe büründü. Trabzon’a 99 kilometre uzaklıktaki Uzungöl, eşsiz doğasıyla hayranlık uyandırıyor. Eşsiz doğa manzarası içinde yürüyüş, kampçılık, doğa araştırmaları, fotoğrafçılık gibi birçok sosyal etkinlik yapabileceğiniz yerlerden biri olan Uzungöl, her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor. 

Uzungöl, ziyaretçilerine eşsiz bir doğa manzarası sunuyor 

2300 metre yükseklikten bakıldığı zaman eşsiz bir güzelliğe şahit olabileceğiniz  Uzungöl,  doğa harikalarından bir tanesi.  

Her mevsim yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez uğrak noktalarından biri olan Uzungöl’ün çevresi tamamen orman ile kaplı, yaban hayatı, flora ve fauna bakımından oldukça zengindir. Kalabalık şehir hayatından uzaklaşıp çevresinde yer alan sık ladin ağaçların bulunduğu geniş bitki örtüsünü seyredebileceğiniz, yaylalarında koşup eğlenebileceğiniz, kuş gözlem kulesinden kuşların cıvıltısı ve uçuşlarını seyredebileceğiniz, eşsiz manzarasında bütüncül fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. 

Uzungöl hakkında 

Uzungöl, Trabzon ilçesinin Çaykara ilçesine bağlıdır. Uzungöl’ün Trabzon’a uzaklığı yaklaşık 99 kilometre, Çaykara ilçe merkezine uzaklığı ise yaklaşık 19 kilometredir. Uzungöl, 1989 yılında T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tabiat parkı ilan edilmiştir.

Uzungöl’e nasıl gidilir?

Uzungöl ile Rize arasında 70 kilometre bulunmaktadır. Trabzon Havalimanı ile Uzungöl arasında yaklaşık 90 kilometre bulunmaktadır. İstanbul ile Uzungöl arasında yaklaşık 1160 kilometre bulunmaktadır. Ankara ile Uzungöl arasında yaklaşık 824 kilometre bulunmaktadır. Trabzon’a ulaşabilmeniz için ülkemizin her bölgesinden neredeyse saat başı otobüs bulunurken, en uygun uçak fiyatlarını inceleyerek Trabzon Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ticari Hayat