MENÜ
Ankara 11°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Doğal ürünlere ilgi artıyor
Özel Haber
8 Haziran 2021 Salı 07:22

Doğal ürünlere ilgi artıyor

Son yıllarda katkısız ve doğal ürünlere ilginin arttığını belirten Oktay Çetinkaya, “İnsanlar doğal beslenmeye daha çok önem vermeye başladı. Çiğ badem, ceviz, fındık gibi birçok ürünün doğalını tercih ediyorlar.” dedi.

İRFAN BAŞÇUHADAR

Kuruyemiş sektöründe hizmet veren Oktay Çetinkaya, son yıllarda doğal ürünlere talebin arttığını belirtti. Hemen hemen birçok ürünü yerinden getirdiğini söyleyen Çetinkaya, insanların yerli ve yöresel ürünleri daha çok tercih etmeye başladığını ifade etti.

Katkısız ve doğal ürünler daha çok tercih edilmeye başlandı

Çetinkaya, katkısız ve doğal ürünlere son yıllarda daha fazla ilgi gösterilmeye başlandığını belirterek, şunları söyledi:

“İnsanlar doğal beslenmeye daha çok önem vermeye başladı. Çiğ badem, ceviz, fındık gibi birçok ürünün doğalını tercih ediyorlar. Tarladan gelen ürünleri mutfaklarından hiçbir zaman eksik etmemeye çalışıyorlar. Son yıllarda buna daha çok dikkat ediyorlar ve doğal ürünlerle besleniyorlar. Biz de her şeyi yerinden getirmeye çalışıyoruz. Örneğin, Datça’nın buzlu bademini, Elâzığ’ın odun ateşinde kavrulan leblebisini, Tokat Niksar’ın cevizini getiriyoruz.”

Doğal ürünlere ilginin eskiden de olduğunu ancak son yıllarda daha çok gündeme geldiği için öneminin arttığını söyleyen Çetinkaya, “Bu konuda bilinçli olan insanlar hep doğal ve yerli ürünleri tercih ediyor. İthal ürünleri tercih etmiyorlar.”dedi.

Çetinkaya, kuruyemişlerde hurma, badem, ceviz ve çiğ bademin çok fazla tüketildiğini belirterek kuruyemişlerin insan sağlığına birçok faydasının olduğunu vurguladı.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ticari Hayat