MENÜ
Ankara
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Halkbank’tan eczacılara destek
Özel Haber
2 Ekim 2019 Çarşamba 07:08

Halkbank’tan eczacılara destek

Halkbank ile Türk Eczacıları Birliği arasında imzalanan protokolle, Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ve Eczacı Destek Paketi hizmete sunuldu. Eczacı Destek Paketi’yle, eczacılarımıza 500 bin TL’ye kadar destek imkânı sunulacak.

SEDA TOLMAÇ


Halkbank ile Türk Eczacıları Birliği arasında imzalanan protokolle, Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ve Eczacı Destek Paketi hizmete sunuldu. Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ile eczacıların nakit akışlarını düzenleyebileceklerini, çek-senet işlemleriyle uğraşmadan taksitli/vadeli mal alımlarını ve tüm harcamalarını tek kart ile gerçekleştirebileceklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, “Halkımıza değerli hizmetlerde bulunan eczacılar, oluşturduğumuz Eczacı Destek Paketi ile 500 bin TL’ye kadar destek imkânını, Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı aracılığıyla ve aylık eşit taksitli kredi olarak kullanabilecekler” dedi.
Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ile eczacılar, tedarikçilerinden peşin, eşit taksitli veya esnek vadeli mal alımı yapabilecek ve bayi limiti içerisinde serbest olarak vade belirleyebilecekler. İş birliği kapsamında çeşitli kampanyalardan da faydalanabilecek olan Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı kullanıcıları, kredi kartları ile KOBİ/ESNAF POS’larından gerçekleştirilecek ilaç alımlarında iskontolu peşin veya istenilen vadede eşit taksit/vadeli seçeneklerine sahip olacaklar; mal alımlarını, Türk Eczacıları Birliği ile Halkbank arasında belirlenen komisyon oranından özel çalışma koşullarıyla gerçekleştirilebilecekler.
Eczacı Destek Paketi ile 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere 36 aya kadar aylık eşit taksitli kredi seçeneği de sunan Halkbank, eczacılara kredi komisyon oranı üzerinden 50 baz puan indirim avantajı da sunuyor.

İşbirliğimiz 26 binden fazla eczacıya katkı sağlayacak
Türk Eczacıları Birliği ile gerçekleştirilen ortak çalışmalar sonucunda hayata geçen iş birliğinin eczacıların tespit edilen tüm ihtiyaçlarına yanıt vereceğini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Bankamız ile Türk Eczacıları Birliği arasında gerçekleşen işbirliği protokolü imza törenine hepiniz hoş geldiniz. Halkbank olarak, farklı iş dallarına ve çeşitli meslek gruplarına yönelik geliştirdiğimiz çözümlerle reel sektörün her türlü finansman ihtiyacına yanıt vermeye çalışıyoruz. Bugün hayata geçirdiğimiz işbirliğiyle de eczacılarımıza üç yenilikçi ürünü bir arada sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğiyle, halkımıza değerli hizmetlerde bulunan eczacılarımıza özel Eczacı Paraf KOBİ kredi kartını ve Eczacı Destek Paketi’ni hayata geçiriyoruz. Sizlere, Türk Eczacıları Birliği’nin 26 binden fazla üyesine katkı sağlayacak ürünlerimiz hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.”

500 bin TL’ye kadar destek imkânı
“Eczacı Destek Paketi’yle, eczacılarımıza 500 bin TL’ye kadar destek imkânı sunulacaktır.” diyen Arslan şöyle devam etti; “Bu limitin azami 300 bin TL’lik kısmı Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı aracılığıyla kullandırılacaktır. Eczacılarımıza, ayrıca aylık eşit taksit ödemeli, azami 36 ay vadeli ve 6 ay ödemesiz dönemli kredi kullanma imkânı sağlanacaktır. Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı ürünümüz işletmelere, tedarikçilerinden peşin, eşit taksitli ve esnek vadeli mal alımı yapabilme imkânı vermektedir. Bu ürünümüzle işletmeler, Nefes Kampanyası kapsamında yılda bir kez herhangi bir işletim ücreti, vade farkı ya da komisyon ödemeden, 3 ay öteleme kampanyasından da yararlanabilecektir. Diğer taraftan, Eczacı Destek Paketi kapsamında; kullandırılacak nakit kredilerin komisyon oranında 50 baz puan indirim yapılacak, eczacıların EFT/havale ve para yatırma işlemleri ücretsiz olacak, Eczacı Paraf KOBİ kredi kartı için de kart ücreti alınmayacaktır. Eczacı Destek Paketinden yararlanan eczacıların Bankamızın belirlediği ürünleri tanımlatmaları gerekmektedir. 
Türk Eczacıları Birliği üyesi firmalarımız, Eczacı Destek Paketi kapsamında, bu ürünlerin yanı sıra, mal alımlarını Türk Eczacıları Birliği ile Halkbank arasında belirlenen komisyon oranından özel çalışma koşullarıyla gerçekleştirebileceklerdir.”

İşbirliğimizin hayırlı olmasını diliyorum
Sözlerini işbirliğinin hayırlı olması temennisiyle tamamlayan Arslan şu ifadeleri kullandı; “İşletmelerin mal alımlarında ve tüm ticari işlemlerinde, nakit akışlarını zorluk yaşamadan düzenleyebilmeleri için yenilikçi ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Eczacılar halkımıza değerli hizmetlerde bulunuyorlar, biz de onlara her zaman destek olmaya devam edeceğiz. Yurt genelinde halkımızın sağlığı için var gücüyle çalışan eczacılarımızın, işletmelerine özel olarak geliştirdiğimiz ürünlerimize büyük ilgi göstereceklerine inanıyoruz. Ben, bu işbirliğine katkıları için Sayın Başkan nezdinde Türk Eczacıları Birliği’ne çok teşekkür ediyor, işbirliğimizin hayırlı olmasını diliyorum. Bugün bizimle bir arada olduğunuz için sizlere de ayrıca teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

Eczacı Kart, eczacılarımızın ekonomilerine katkı sağlayacak
Eczacı Kart’ın eczacıların her platformda mesleki temsilini ön plana çıkarmak ve alanında marka değeri yüksek tedarikçiler ile çatı anlaşmaları yaparak eczane ekonomisine katkı sunmak amacıyla 2015 yılında başlayan bir proje olduğunu söyleyen Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, şunları ifade etti:  “Bugün geldiğimiz noktada Eczacı Kart bir değişim yaşıyor ve Halkbank ile iş birliğine gidiyoruz. Bu yenilik ile Eczacı Kart, eczacılarımızın tüm ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayacağı altyapıyı sunmuş oluyor. Yeni Nesil Eczacı Kart, eczacılarımızın hem ilaç alımlarında hem de günlük hayatta ihtiyaç duydukları her alanda sunacağı avantajlarla ekonomilerine katkı sağlayacak. Halkbank’ın eczacılarımıza sunduğu avantajlar ile bize özel tasarlanan Eczacı Paraf KOBİ kredi kartının tüm meslektaşlarımız tarafından kullanılmasını ve bu kıymetli projenin her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum.” 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ticari Hayat