MENÜ
Ankara 11°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Kurtuluş Dinlenme Parkı, yeni bir yüze kavuştu
Özel Haber
2 Haziran 2021 Çarşamba 07:12

Kurtuluş Dinlenme Parkı, yeni bir yüze kavuştu

Kurumuş bitkileri ve bakımsız haliyle dikkati çeken park, Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yenileme çalışmalarıyla yeşillendirilerek bakımlı ve temiz bir hale getirildi.

SEDA TOLMAÇ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü, park ve bahçelerin yenileme çalışmalarına devam ediyor. 2021 yılının ilk günlerinde yürüyüş alanlarından yeşil alanlarına, su ve kanalizasyon sisteminden tuvaletlerine kadar yenilenen Kurtuluş Parkı, yeni haliyle başkentlileri ağırlarken, kurumuş ve bakımsız görüntüsüyle dikkati çeken Kurtuluş Dinlenme Parkı’nda da yenileme çalışmaları tamamlandı. 

Yenileme çalışmalarını hızla sürdüren ANFA Genel Müdürlüğü, Kurtuluş Metrosu ile Başkent Banliyö Treninin Kurtuluş İstasyonu arasında yer alan Kurtuluş Dinlenme Parkı’ndaki bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını bitirdi.

Metro ve banliyö kullanan başkentlilerin her gün geçtiği yer olan, kurumuş bitkileri ve bakımsız haliyle kötü bir görüntüye sahip Kurtuluş Dinlenme Parkı, ekilen çimlerle ve dikilen birbirinden farklı çiçeklerle, yepyeni bir görünüme kavuştu. 

“Boş bir arazi gibiydi, tam bir park haline geldi”

Kurtuluş Bölgesi park ve bahçelerin yenileme çalışmalarından sorumlu Mustafa Yıldırım, yeni yılın ilk günlerinden itibaren Kurtuluş Parkı’nın yenilenmeye başladığını hatırlatarak, “Kurtuluş Parkı, yürüyüş alanlarından eskiyen su ve kanalizasyonlara kadar yenilendi. Parkta bulunan tuvaletler ücretsiz olarak hizmete girdi. Parkın bakım ve temizliği de düzenli olarak devam ediyor. Bununla birlikte yaklaşık bir ay önce Kurtuluş Metrosu ile Başkent Banliyö Treninin Kurtuluş İstasyonu arasında yer alan Kurtuluş Dinlenme Parkı’nda da yenileme çalışmalarına başladık. Çalışmalar aralıklarla devam etti. Bir hafta içinde de tamamlandı” dedi.

Kurtuluş Dinlenme Parkı’nın daha önce kurumuş ve bakımsız bir görünüme sahip olduğunu söyleyen alan sorumlusu Yıldırım, “Park, boş bir arazi gibiydi. Biz burada öncelikle yeşillendirme çalışmaları yaptık, alana çiçekler diktik ve alanda yer alan bankları yeniledik. Böylelikle tam bir park haline geldi” diye konuştu. 

Vatandaştan teşekkür mesajı

Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yenileme çalışmalarının başkentlileri oldukça memnun ettiğine değinerek, “Parkların bakım, onarım ve temizlikle yeni bir yüze kavuşması, vatandaşların beğenisini kazanıyor. Vatandaşlar, uzun yıllar sonra parkları temiz ve bakımlı gördüklerini dile getiriyor ve bu konuda teşekkür mesajlarını da iletiyor” dedi. 

“Parka lavanta, hanımeli ve güller dikildi”

Kurtuluş Dinlenme Parkı’nın tasarımında görev alan Ziraat Mühendisi Uğur Çalışkan ise, parkın yenileme aşamasında yapılan çalışmaları şu sözlerle anlattı: “Daha önce parkın içerisinde yer alan çim alanlarda patikalar oluşmuştu. Biz öncelikle bu patikaları sert zeminlere çevirdik ki, insanlar rahatlıkla yürüyebilsin. Sonrasında alanı hızla yeşillendirdik ve alana çim ekimi yapıldı. Süs elmaları, duvar diplerine leylandi, yürüme yollarının kenarlarına lavanta, oturma alanlarının etrafına hanımeli, güller ve birçok çiçek dikildi.” 

Kurtuluş Parkı’ndaki tuvaletler ücretsiz olarak hizmete açıldı

Daha önce Kurtuluş Parkı’nda yapılan yenileme çalışmalarını da hatırlatan Çalışkan, “Kurtuluş Parkı’nda birçok yenileme çalışması yapıldı. Yeşil alanlar, yürüyüş yolları yenilendi ve özellikle oradaki tuvaletler ücretsiz hale getirildi. Bunun yanı sıra, Kurtuluş Parkı’ndaki tuvalet alanlarına eklemelerin yapılması planlanıyor. Yani tuvalet alanlarına bebek bakım odası ve engelli vatandaşların kullanacağı tuvaletlerin eklenmesi ve tüm bunların ücretsiz olarak vatandaşa sunulması planlanıyor. Parklarla ilgili projelendirme çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Daha önce yenilenen Kurtuluş Parkı’nda ise, bakım ve temizlik faaliyetleri her gün sürdürülüyor

Yapılan bakım ve onarım çalışmaları sonrası her gün çok sayıda başkentlinin uğrak yeri olan Kurtuluş Dinlenme Parkı, yeni bir yüze kavuşurken, yeni yılın ilk günlerinde bakım ve onarımı tamamlanan Kurtuluş Parkı ise, yenilenen görünümünü koruyor.

Hat giderleri, su ve kanalizasyon sistemleri, yürüyüş ve dinlenme alanları yenilenen Kurtuluş Parkı’nda çim biçme işlemleri devam ederken, bakım ve temizlik faaliyetleri her gün sürdürülüyor. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ticari Hayat