MENÜ
Ankara 15°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
‘Odaların hantal yapısını harekete geçirmek istiyoruz’
Özel Haber
26 Mayıs 2022 Perşembe 07:29

‘Odaların hantal yapısını harekete geçirmek istiyoruz’

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının Değişim Grubu Başkan Adayı Sebahattin Gül, az zamanda başarılı işlere imza attıklarını ve çok kısa zamanda genç, donanımlı ve liyakatli kişilerden oluşan kadrolarını kurduklarını belirtti.

OĞUZHAN SARI

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının (ASMMMO) 29 Mayıs’ta yapılacak seçimlerinde Değişim Grubunu temsil edecek adayların tanıtım toplantısı Ankara’da bir otelde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısında koşuşan Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının Değişim Grubu Başkan Adayı Sebahattin Gül, bugüne kadar projelerini, mesleki sorunlarını ve çözüm önerilerini kataloglarda, meslektaş ziyaretlerinde, telefon aramalarında, gazetelerde ve radyo programları gibi birçok platformda dile getirdiklerini belirterek 29 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde yetki almaları halinde bunları yerine getireceklerini ifade etti.

Mevcut ve geçmiş yönetimlere ilişkin eleştirilerde bulunan Gül, “Gelmiş geçmiş bütün yöneticilere teşekkür ediyorum. 15 yıldır yönetimde bulundukları halde 15 yıldır yapamadıkları şeyleri halen yapacağız, edeceğiz diye önümüze seriyorlar. İlk önce şunları şunları yaptık, şunları şunları yapıyoruz, demeleri gerekmez mi? Odaların hantal yapısını, kendi haline bırakılmışlığını artık güçlü ve birikimli ekibimizle harekete geçirmek istiyoruz. Bu durum sadece Ankara Odası için değil TURMOB için de geçerlidir.” dedi

“Artık değişim başlıyor”

Değişim Gruplarının birçok ilde iktidar olduğunu ve birçok ilde fazlaca  kurul üyeliği kazandıklarını söyleyen Gül, şunları kaydetti:

“Artık değişim başlıyor. Şimdi sıra Ankara’da. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10. yıl nutkunda, “Yurttaşlarım, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Daha çok ve büyük işler yapmak mecburiyeti ve azmindeyiz” diyerek halka seslenmişti. Bizler de Değişim Muhasebeci Mali Müşavirler Grubu olarak az zamanda çok başarılı işlere imza attık. Çok kısa zamanda genç, donanımlı ve liyakatli arkadaşlardan oluşan kadrolarımızı kurduk. Çok geniş katılımlı etkinlikler yaptık. Bu süreçleri bizleri yalnız bırakmayan ve her aşamada bizlere yardımcı olan başta Yürütme Kurulu Başkanımız Talip Şahiner ve diğer çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Değişim Grubunu, 33 yıldır yapılamayanları yapmak, çözülemeyenleri çözmek, mesleki mücadelede daha etkin rol almak için kurduk.  Bizler kutuplaşan camiamızda toparlayıcı ve kucaklayıcı olmak istiyoruz.”

“Herhangi bir siyasi partinin uzantısı değiliz”

Gül, meslektaşlarının daha önce 2 farklı anlayış arasında sıkışıp kaldığını vurgulayarak “İdeolojik söylemlerle yönetime gelenler, mesleğin ve meslektaşın sorunlarını unutarak ideolojik eylemlerine devam ettiriyorlar.  Bizim diğer gruplardan farkımız şudur; bizler kurullarında en çok kadın, en çok genç ve en çok bağımlı aday barındıran ekibiz. Değişim Grubu olarak herhangi bir siyasi partinin uzantısı değiliz. Mesleki problemlerimizin çözümü konusunda bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz.” dedi.

 “33 yıldır hep aynı anlayış mevcut”

“Biz önce Ankara’da sonrada TURMOB’da ses getirmek için bu yola çıktık ve sesimiz de her yerden duyulmaya başladı” diyen Gül, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık sadece meslek ve meslektaş söylemleri olan alternatif bir grup yani Değişim Grubu var. Meslek yasamızın kanunlaştığı 1989 yılından itibaren 33 yıl geçti. Mesleki sorunlarımız saymakla bitmiyor. 33 yıldır hep aynı anlayış, aynı düşünceler ve aynı kişiler mevcut. Bu aynı kişiler bir dönem Denetleme Kurulunda, bir dönem Disiplin Kurulunda, bir dönem Yönetim Kurulunda yer aldılar ve oda yöneticiliğini meslek haline getirdiler.”

Değişim Grubu Yönetim Kurulu Adayları: Mustafa Dolu, Hasan Karaduğan, Derviş Vural, Nadir Ulusoy, Melike Seher Katıcı, Tuğba Gündüz, Mustafa Kulak, İsmail Yıldız. 

Disiplin Kurulu Adayları: Yücel Özer, Yaşar Baral, Bayram Akgümüş, Şeniz Gülsoy, Serdar Güler. 

Denetleme Kurulu Adayları: Mustafa Ay, Fatma Şafak Oğuzhan, Yağmur Ece Kaplan.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ticari Hayat