MENÜ
Ankara
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
TURSAD 1’inci yılını kutladı
Özel Haber
12 Ekim 2019 Cumartesi 07:31

TURSAD 1’inci yılını kutladı

Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği’nin (TURSAD) birinci yılı kutlamaları etkinliğinde konuşan Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği Genel Başkanı Cevat Engin Şahin, “1 yıl önce 1 Ekim 2018 tarihinde Ankara’dan bir grup acente sahibi arkadaşımızla beraber TURSAD’ı kurduk." dedi.

ESRA SARI 

Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği (TURSAD) kuruluşunun birinci yılını geçtiğimiz gün kutladı. Green Park otelde düzenlenen etkinlikte; Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği Genel Başkanı Cevat Engin Şahin, Genç Medyacılar Derneği (GMD) Genel Başkanı Umut Emre Çınar, TURSAD ve GMD’nin yönetim kurulu üyeleri yerini aldı. 

Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği 1 yıl önce faaliyete geçti 

Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği (TURSAD) Genel Başkanı Cevat Engin Şahin,  derneğin 1 yıl önce faaliyete geçtiğini söyledi. Şahin, dernek hakkında ise şu bilgileri verdi:   “1 yıl önce 1 Ekim 2018 tarihinde Ankara’dan bir grup acente sahibi arkadaşımızla beraber Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneğini (TURSAD) kurduk.  Bir yıldır faaliyetteyiz. Bir yıl içinde ekiple ciddi bir uyum yakaladık. Büyük bir aile olduk.”

Derneğin merkezi; Ankara 

Derneğin Ankara merkezli olduğunu belirten Başkan Şahin, “Derneğin merkezi Ankara’da olmasına rağmen sadece Ankara’da değil, şehir dışında da üyelerimiz bulunuyor. Sadece üye sayısı olarak büyümek istemedik. Çünkü derneğimize üye olmayanlara da hizmet verebilmek fikriyle hareket ettik.”

Dernek olarak etkinliklerimiz ve faaliyetlerimiz devam edecek 

Başkan Şahin, dernek olarak faaliyetlerinin devam ettiğini belirterek, birçok alanda söyleşi ve seminer düzenlendiklerini de dile getirdi.  Şahin, derneğin faaliyetleri hakkında ise şunları söyledi: “Kişisel gelişim etkinlikleri hakkında program düzenledik. Bunun dışında eğitimlerimiz oldu. Düzenlediğimiz bu etkinlikte ise NLP hakkında farkındalık yaratmak için bir etkinlik programı düzenledik.   Tabii bir gecede, 2 saatte konunun tamamını aktarmak mümkün değil ama konu hakkında insanların fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.”

Kasım ayında Tanzanya’ya gideceğiz 

Şahin ayrıca, 1 sene içerisinde dernek olarak birçok şehir dışı etkinlik yaptıklarını hatırlatarak, faaliyetlerinin devam edeceğinin de müjdesini verdi. Şahin, Kasım ayında Tanzanya’ya düzenlenecek etkinlik hakkında ise şunları söyledi: “Ankara’dan 25 tane seyahat acentesini, insanı Tanzanya’ya götüreceğiz. Bunun alt yapı çalışmaları tamamlandı. Kasım sonu gibi bir tarih aldık. Yatırımcılarla Tanzanya ile Türkiye arasında bir turizm hareketliliği olduğunu gördük.  Bir alternatif program yaratmak amacıyla turizmcilerle bir araya geleceğiz.”

TURSAD hakkında

Ankara merkezli kurulan, tüm Türkiye’de temsilcikleri ve şubeleri olması planlanan, kuruluş amacı turizm sektörünün özelinde seyahat acentelerinin sıkıntılarına çözüm üretmek olan bir sivil toplum örgütüdür.

Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği (TURSAD), 01 Ekim 2018 Tarihinde Ankara merkezli kurulan, tüm Türkiye’de temsilcikleri ve şubeleri olması planlanan, kuruluş amacı turizm sektörünün özelinde seyahat acentelerinin sıkıntılarına çözüm üretmek olan bir sivil toplum örgütüdür. TURSAD (Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği) turizm sektörünün birlik ve beraberliğini güçlendirip bu birliktelikten aldığı güç ile sektördeki sorunların çözümüne katkı sağlamak için kurulmuştur.

Ülkemizin ekonomik dinamiklerinde çok önemli bir role sahip olan turizm ve seyahat acenteliği, turizm sektörünün hak ettiği konuma ulaşması için yapılması gereken yasal mevzuatların günümüz şartlarına uyarlanmasından yeni pazarların sektöre kazandırılmasına kadar birçok konuda kamu-özel işbirliklerine duyulan ihtiyaçlar ve gereklilikler ele alınıp çözüm üretilmelidir. Bu noktada Turizmci ve Seyahat Acenteleri Derneği (TURSAD) yönetim kurulu ve üyeleri sektördeki tecrübe ve deneyimleri doğrultusunda, sorunlara hâkimiyet ve çözüm önerileriyle önemli katkılar sağlayacaktır.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ticari Hayat