MENÜ
Ankara 21°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Vivo, Türkiye'deki ilk yılını iyi verilerle geride bıraktı
Şirketler
13 Haziran 2022 Pazartesi 13:59

Vivo, Türkiye'deki ilk yılını iyi verilerle geride bıraktı

vivo Türkiye Pazarlama, Kurumsal İletişim ve E-Ticaret'ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertan Şensoy, Türkiye pazarındaki ilk yıllarını oldukça iyi verilerle geride bırakmanın verdiği motivasyonla gelecek projelerini planladıklarını söyledi.

Vivo Türkiye Pazarlama, Kurumsal İletişim ve E-Ticaret'ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertan Şensoy, yaptığı açıklamada, toplam 20 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdikleri Türkiye fabrikalarıyla yerli üretim sürecinde güzel bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, fiyat performans açısından tüketicilerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını karşılayan Y serisi modellerin tümünün üretimini burada gerçekleştirdiklerini anlattı.

Piyasaya çıkan yerel üretim modellerinin Türkiye'deki mobil telefon kullanıcıları tarafından güzel bir ilgiyle karşılandığını ifade eden Şensoy, "Gebze'de konumlanan fabrikamızın üretim hattında giriş orta segment olarak adlandırdığımız Y serisi ürünlerimizin üretimi gerçekleştiriliyor. Türkiye pazarındaki ilk yılımızı oldukça iyi verilerle geride bırakmanın verdiği motivasyonla gelecek projelerimizi planladık." diye konuştu.

Şensoy, vivo olarak Çin, Hindistan, Endonezya, Pakistan ve Bangladeş'te bulunan 6 adet üretim merkezinden sonra 2021 yılında kurdukları ve uluslararası 7 üretim merkezinden biri olan Gebze fabrikasının kendileri için çok önemli bir konuma sahip olduğunu vurguladı.

"Türkiye pazarı bizim için stratejik ve önemli bir pazar"

Ertan Şensoy, Asya bölgesi dışında uluslararası ilk üretim merkezlerini Türkiye'de faaliyete geçirmiş olmalarının Türkiye pazarına verdikleri önemin bir ispatı olduğunu belirterek, "vivo olarak sektöre yenilikleri katabilmek adına AR-GE yatırımlarımıza oldukça önem veriyoruz. Uluslararası 10 AR-GE merkezimizde bir ürünü yalnızca piyasaya çıkarmış olmak adına değil, çıkarmış olduğumuz her bir üründe kullanıcılarımıza devrim niteliğinde yeni özellikler sunabilmek adına çalışan araştırmacılarımız, vivo çalışanlarının yüzde 80'ini oluşturuyor." dedi.

vivo'nun ilkleri ve enleri sektöre kazandırmaya yönelik çalışmalarını sürdüren bir marka olduğunu ifade eden Şensoy, şunları kaydetti:

"Türkiye pazarı tam olarak bu noktada bizim için stratejik ve önemli bir pazar haline geliyor. Çünkü Türkiye, yeni teknolojilere yoğun ilgi gösteren, gelişmeleri takip eden, dinamik ve rekabetçi bir pazara sahip. Aynı zamanda bizim gibi global akıllı telefon üreticileri için de uygun olan çeşitlilikteki kullanıcıları bünyesinde barındırıyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde üretim merkezimizin burada bulunmaması büyük bir eksiklik olurdu diye düşünüyoruz.

Burada öncelikli hedefimiz Türkiye pazarındaki varlığımızı, çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı planladığımız seviyelere getirmek. Yerel üretim ile Türk kullanıcılara yenilikçi teknolojiye daha kolay erişim imkanı sağlarken, aynı zamanda istihdam fırsatları sunarak Türkiye'de katma değer yaratmak en büyük önceliğimiz. Sektöre geç giren oyuncu olarak konumlanmamızdan dolayı 2021 yılında Türkiye pazarına dair tüm araştırmalarımızı ve çalışmalarımızı tamamlayıp 2022 yılına ait hedeflerimizi belirledik. Planlarımız doğrultusunda 2022 yılında pazar payımızı artırmaya yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor." AA

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ticari Hayat