MENÜ
Ankara 11°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
EN DEĞERLİ GİYSİMİZ; CİLDİMIZ
Esra SARI
YAZARLAR
5 Haziran 2021 Cumartesi

EN DEĞERLİ GİYSİMİZ; CİLDİMIZ

Günümüzde artık kadınlar ve erkekler için dış güzellik önemli konuların başında geliyor.  Güzel, sağlıklı, canlı ve ışıltılı görünmek istiyorsak cildimize iyi bakmalıyız. 

Maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) salgınından korunmak için artık günlük bir yaşamın vazgeçilmezi haline gelen maske kullanımı cildimizi ister istemez hava almasını engelliyor ve bazı bireylerde cilt tahrişine bile neden oluyor. Bu yüzden özellikle bu haftaki köşe yazımda cilt bakımının öneminden bahsetmek istedim. Çünkü yaz mevsiminin gelmesiyle beraber cildimize daha da özen göstermeliyiz.  Sıcaklıkların artmasıyla beraber güneş ışınları cildimize zarar veriyor. Güneş lekeleri, kararmalar cildimizde meydana gelebiliyor.  Bunun yanı sıra sigara, alkol ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları cildimize zarar veren diğer faktörler arasında yer alıyor. Şunu da belirtmek istiyorum: Ben bu konuda uzman değilim ancak cilt bakımı konusunda birçok profesyonel insanlarla görüştüm. Onlardan öğrendiğim bilgileri de sizlerle paylaşıyorum. 

Evet, özellikle kadınlar ciltleri konusunda çok hassas oldukları için ciltlerine daha da özen göstermeleri gerektiğini düşünüyorum. 

Kadınlar son yıllarda güzellik salonuna giderek cilt bakımı yaptırıyorlar. Bu güzellik salonlarını iyi araştırmak gerekiyor. Malum birçok görsel- yazılı basında “Güzellik merkezine gitti; cildi yandı” gibi haberlerle karşılaşıyoruz.

 Merdiven altı işletmelere gitmemelerini tavsiye ediyorum. Cildimiz çok hassas olduğu için tabii ki profesyonel yardım alınmalı ama uzman biri ve bu konuda eğitimli biri tarafından cildimize işlem uygulanmalı. O yüzden gitmek istediğiniz güzellik merkezlerini iyice araştırıp gitmekte çok fayda var. 

Aynı zamanda cilt bakımının son derece gerekli ve yapılması gereken bir işlem olduğunu düşünüyorum. Çünkü yaşadığımız dünyada değişen hava koşulları cildimizi direkt etkiliyor. 

 Beslenme koşulları, alışkanlıklar, yaş, stres gibi faktörler ister istemez cilt yapısını etkiliyor. Bu yüzden en değerli giysimize iyi bakmamız ve korumamız gerekiyor.  

Cildimizi korumak özellikle malum yaz mevsiminde çok önemli bu yüzden dışarı çıkmadan önce yaz- kış aslında güneş kremi sürülmesini uzmanlar tavsiye ediyor.  

Sözlerime son vermeden önce bir uzmandan destek alınması gerektiğini hatırlatarak,  sizlere veda ediyorum. 

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle, sevgiler…

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Ticari Hayat