MENÜ
Ankara 15°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
HEZEYAN
Arda ÇELİK
YAZARLAR
17 Aralık 2021 Cuma

HEZEYAN

Düşünce muharebelerinden arta kalan trajedi. Sıtmalı abece, yaralı heceleme, travmalı tümce. Toz bulutunun sindiği paragraf ve dağılmayan pus. Birkaç el silah sesi. Son çaba. İnfaz edilen kurbanlar. Yığılmış metin. Soğuk ve sessiz gerçek. Kaybolan duyumsama, rasyonelite tetiği çekti! Gereklilik diretti, masumum hakim bey. Azmettiricim post-modernist şürekâ! Beraatimi arz ediyorum! Neo-liberal sayıklama, kimlik siyaseti ve kar marjı. Beklenti, gerçeği aştı; dijital dünyada anonimlik. Ben kimim, sen kimsin? Bugün, indirim var mı?

Gereği düşünüldü. Sanığın, failliği meçhuldür. İşlediği söylenilen düşünce cinayetlerine dair yeterli kanıt bulunamadığından serbest bırakılmasına karar verilmiştir. Hayatın olağan akışı ve akademik camianın hassasiyetleri gereğince, çeşitli çevrelerde uyandırılacağı düşünülen infial nedeniyle tüm kitaplarının yakılması kararlaştırılmıştır.

Özgürlük ne güzel şey! Artık televizyonumu daha rahat izleyebilir, sosyal medyamda saatlerce gezebilir, dilediğim markanın dilediğim ürününü alabilirim. Kitap soykırımı, finans yolsuzluğu, düşünce katliamı! Etik mi ahlak mı? Yoksa entelektüel hezeyan mı? Serbest piyasanın önündeki engelleri kaldırın! Yaşasın demokrasi, kim için? Ekmek kaç lira oldu?

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ticari Hayat