MENÜ
Ankara 15°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
MERKÜR GEÇİŞİYLE BAŞIMIZ DERTTE
Burcu ŞEN
YAZARLAR
14 Kasım 2019 Perşembe

MERKÜR GEÇİŞİYLE BAŞIMIZ DERTTE

Güneş sisteminin en küçük gezegeni ve Güneş’e en yakın gezegen olan Merkür geçtiğimiz günlerde geri hareketine başlamıştı. Merkür retrosu iletişimi olumsuz etkilerken 11 Kasım’da gerçekleşen Merkür geçişinin de oldukça yoğun etkileri oldu/ olacak. 

Peki Merkür Transit de denen Merkür geçişi nedir? Merkür geçişinin etkileri nelerdir? Gelin birlikte bakalım…

Merkür Güneş Sistemi’nin en küçük gezegeni ancak hareketlerinin yarattığı etkiler oldukça büyük. Özellikle Merkür retrosu dönemlerinde yoğun etkilerini hissediyoruz. Merkür’ün dünya ile Güneş arasından geçişine ise Merkür Geçişi ya da Merkür Transit deniyor. Bu geçiş her 100 yılda ortalama 13 kez yaşanıyor.

Güneş diskinin önünden bir gezegen geçişine transit deniyor. Transitler tutulmalarla benzer özellikler gösteriyor. Ancak Merkür ve Venüs gibi gezegenler Güneş’ten çok küçük oldukları için tutulma kadar büyük bir etki yaratmıyorlar. Yani geçişlerde Güneş tutulmasında olduğu gibi Güneş ışığında gözle görülür bir azalma söz konusu değil.

11 Kasım’da 15.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleşen Merkür geçişi dünyadan da gözlemlenebildi. Bir sonraki Merkür geçişiyse 2032’de gerçekleşecek. Bir önceki Merkür geçişiyse 9 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşmişti.

Merkür geçişinin tıpkı Merkür retrosu gibi hayatımıza yoğun etkileri vardır. Merkür geçişi hayatımızı birçok konuda karmaşıklaştıracak diyebiliriz. Öncelikle manevi konularda çok daha yüksek tondan konuşacak ve her şeyi çok daha abartılı yaşayacağız. İletişim konusunda küçük aksaklıklar yaşasak da bunlar hayatımızı etkilemeyecek ancak geçiş sırasında adeta yeniden doğan Merkür bizim de tazelenmemizi, değişmemizi ve yaşadıklarımızdan ders çıkarmamızı sağlayacak. 

Unutmayın ki bu süre zarfında değişime karşı çıkmak mümkün olmayacaktır. Bu yüzden değişime ayak uydururken kendimizi geliştirmemiz önem kazanacak, bir adım öne çıkmamız kolaylaşacak. 

Yine Merkür geçişinin etkisiyle her zamankinden daha meraklı hissedebilirsiniz. Kendinizi garantiye almak için gözlerinizi dört açıp tetikte olabilirsiniz ancak Merkür geçişi bittiğinde yaşadıklarınız çok daha anlamlı gelecektir. 

Sürekli geçmişiyle boğuşanlar ise bazen sadece geçmişi geçmişte bırakmanın kendilerine yapacakları en büyük iyilik olacağını unutmamalılar. Bu geçiş geçmişi bırakıp kendinizi özgür kılmanıza yardım edebilir.

Enerjileri ve hisleri davranışlara çevirmekten çekinmeyin. İstediğiniz bir şey varsa onu almak için sonuna kadar çabalamalısınız. Merkür geçişi aslında istediğimiz şeye ulaşma gücüne sahip olduğumuzu da hatırlatacak bizlere.

Merkür’ün temsil ettikleri; derinlik, güç kazanma, parasal konular, borçlar, krediler, krizler, değer duygusu, derin araştırmalar, psikoloji, korkular, bitiş, kontrol, bitiş ve yeni başlangıçlar ile ilgilidir. Bu geçiş sürecinde düşüncelerimiz çok daha derine iner, güçlenir. Düşüncelerde bu denli derinlik, kişisel farkındalık, içsel farkındalık konusunda destekleyici olabilecektir.

Diğer yanda baktığında insanı adeta X-ray cihazından geçiren bir burçta olan Merkür, çevresel koşullarımızla ilgili enteresan farkındalıklar katarken diğer yandan sezgilerimizin oldukça güçlenmesine de yardımcı olabilecektir.

Bu geçiş esnasında Merkür’ün geri harekette oluşu; her şeyi daha fazla içselleştirmeye ve bir süredir belki de gündemimizde olan ama bir şekilde aksiyon alamadığımız durumlarla ilgili kararlar almamıza yardımcı olabilir ama Retro olduğu için en nihayetinde bu kararlarımızı uygulamayı 22 Kasım’dan sonra bir zamana bırakmak daha akıllıca olacaktır. 

Yine elimizdeki elektronik eşyalar, iletişimle ilgili konularda bir takım aksaklıklar, pürüzler, hatalar olması da söz konusu olabilir. O yüzden bu döneme dikkat etmekte yarar var sevgili okurlar. 

Bu gerilemenin hayatınıza güzellikler getirmesi ümidiyle...

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ticari Hayat