MENÜ
Ankara 17°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
POZİTİF ENERJİ
Şahap YILMAZ
YAZARLAR
23 Kasım 2017 Perşembe

POZİTİF ENERJİ

Çoğu zaman karşımızdaki insanlara sorarız.
“Her zaman çok neşeli ve çok enerjiksin; bu enerji nereden geliyor?”
“Bunun sırrı nedir?”
“Nasıl her an bu kadar mutlu olabiliyorsun?”
“Her çalışman ile başarı sağlıyor ve takdir topluyorsun. Bunun sırrı nedir?”
Aslında bunun sırrı çok basit.
Pozitif enerji...


Pozitif enerji, olumsuz şeyleri kabul etmeyen, her durumda yapabilecek güzel şeylerin bulunduğuna inanan ve hayatı pozitif yönde etkileyen enerji durumudur.
Günümüzde artık kişisel, iş, spor ve sanat dünyalarında bile pozitif enerji ve beyin gücünün insandaki verimi arttırıcı bir faktör olduğu kabul edilmiştir.
İnsan zihniyle bedeni arasında büyük etkileşimler bulunduğu için zihindeki var olan olumlu düşünceler bedeni olumlu; zihinde olan olumsuz düşünceler de bedeni olumsuz yönde etkilediği söylenir.


İnsanlar zaman zaman yaşamda aradıklarını bulamadıklarında ya da ayrılıklar, başarısızlıklar veya uzun bekleyişler sırasında ya da hastalık dönemlerinde umutsuzluğa kapılabilirler ve mutsuz olabilirler. Bu durumlarda mutluluğu yeniden yakalayabilmek için uygulanabilecek yöntemler olabilir.
Bunun kaynağı unutmayalım ki pozitif enerjidir.
Kişi yaptıklarıyla beğenilirse, takdir edilirse özgüven kazanır. Zamanla bu özgüven pozitif enerjiye döner.
Pozitif enerjiyi güçlendirmek için çeşitli kaynaklarda ön plana çıkan ve yapılması istenilenleri sizlerle paylaşayım.


Gülümseyin: Gülmek sizi ve çevrenizdekileri pozitif bir moda sokar. Kötü hissediyor bile olsanız dahi gülümsemeyi deneyin ve farkı görün.
İltifatlarınız samimi olsun: İltifatta içten olun, abartıya kaçmayın.
Sarılmaktan çekinmeyin: Sarılmak da gülmek gibi basit ama etkisi büyük sihirli davranışlardandır. Yakınlık ve samimiyet derecesine göre sarılmaktan, kucaklaşmaktan çekinmeyin.
Cesaretlendirin: Çevrenizdeki kişilere destek olun, cesaretlerini kırmayın, hayallerine saygı duyun. Onları cesaretlendirin.


Pozitif duygular geliştirin: Pozitif ve iyimser yaklaşım geliştirin. Gülümsemek yanında yaşama değer verin, olumlu hatıralarınızı hatırlayın, gündeminizde onlar olsun.
Hızlı ve pratik çözümler getirin: Bazen karşınızdaki kişinin cesarete değil de pratik çözüm yollarına ihtiyacı vardır. Bunun için sorunlara pratik çözümler geliştirin ve uygulayın.
Dinleyin: Bazen yardım falan değildir karşınızdaki kişinin istediği... Sadece konuşmaya ve birilerinin kendisini dinlemesine ihtiyacı vardır. Bu tür durumlarda yargılamadan ve sorgulamadan sadece dinleyin.


Perspektifinizi paylaşın: Karşınızdaki kişinin bu hataya düştüğünü görürseniz kendi görüşünüzü paylaşın. Böylece muhatabınızın kendisini çok üzen durumun aslında gülüp geçilecek bir şey olduğunu görmesini sağlarsınız.
Mutlu eden şarkılar dinlemeyin: Dinlediğimiz müzik ruhsal durumumuz üzerinde son derece etkilidir. Sizi ruhsal olarak bozan, strese sokan bunalım şarkılar yerine sizi canlandıran, mutlu eden şarkılar tercih edin. Bu şarkıları çevrenizle de paylaşın. Küçük nezaket kurallarını es geçmeyin: Kapıdan içeri girerken önceliği yanınızdaki kişiye verin, çerez, bisküvi gibi şeyler yiyorsanız ikram edin, otobüste yaşlı ya da ihtiyaç halinde olanlara yer verin, kapıdan geçtikten sonra hemen ardınızda birinin olduğunu fark ederseniz kapıyı tutun. Bunlar küçük ama ince şeylerdir; dikkat ettiğiniz takdirde nezaketinizle muhatabınızı memnun etmekle kalmaz, büyülersiniz.


Pozitif duyguları başkalarına bulaştırın: Bir arkadaşınız size pozitif bir şey söyledi ya da böyle bir eylemde bulunduysa size geçen bu pozitif ruh halini siz de başkalarına bulaştırın. Güzel bir şey söyleyin, bir jest yapın ki pozitif zincir hızla büyüsün çevrenizde.
Mutlu günler sizleri bulsun dileklerimle.
Hoşça kalın.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ticari Hayat