MENÜ
Ankara 18°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
SOLMAZ ANNE!
Oktay TAŞ
YAZARLAR
25 Mart 2017 Cumartesi

SOLMAZ ANNE!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Basın Müşavirliği’nde uzun yıllar görev yaptım. Bunun kısa bir süresi Rifat Hisarcıklıoğlu ile geçti. İki yıllık bu süre içinde Rifat Başkanla, hemen hemen tüm Anadolu’yu dört teker üzerinde dolaştık. Tüm Oda ve Borsaları yerinde ziyaret ettik, toplantılar yaptık. Türkiye o dönemlerde oldukça sancılı günler geçiriyordu. Ekonomik ve siyasi kriz tüm ağırlığıyla Türkiye’nin üzerine çökmüştü. İşte böylesi zor bir zaman TOBB Başkanı oldu Rifat Hisarcıklıoğlu. Bir yandan Ankara’da seri toplantılar düzenleniyor, bir yandan da hafta sonlara Anadolu’ya çıkılıyor hem durum yerinde tespit ediliyor, hem de oradaki tüccar ve sanayicilere moral verilmeye çalışılıyordu. 
Bu ziyaretlerimizin birinde yolumuz  Kayseri’ye düştü. Sayın Başkanın değerli annesi bizleri evinde misafir etti. Yemeğini yedik, çayını içtik, hayır duasını aldık. Şimdi, o muhterem hanımefendiyi kaybettik. Solmaz anne, artık aramızda yok. Allah gani gani rahmet eylesin.
Uzunca bir süredir rahatsızdı Solmaz Anne. Ankara’da tedavi görüyordu. Ancak, daha fazla dayanamadı ve ebediyete intikal etti. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.  
Anneler, bizi dünyaya getiren, yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Bizi eğiten, öğreten sözün özü hayatta her şeyimizdir. Bu nedenle, yokluğuna alışmak da zaman alır. Bu nedenle Rifat Başkanımıza O’nun şansında tüm ailesine sabır ve metanet diliyorum.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Ticari Hayat