MENÜ
Ankara 15°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YOL ARKADAŞIM 2
Gülçin KARLI İPEK
YAZARLAR
17 Kasım 2018 Cumartesi

YOL ARKADAŞIM 2

Bu yazımda sizlere 12 Ekimde vizyona giren ve hala gösterimde olan başrollerini İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un üstlendiği Yol Arkadaşım 2 filmini yazmak istedim. Yol Arkadaşım 1’i izleyen biri olarak çok beğenmiştim ve 2’si de olmalı diye düşünmüştüm. Genel olarak da çok beğenilmiş olacak ki bir sene sonra 2’si yapıldı. Ve ben birkaç hafta önce bu filmi izlemek için sinemaya gittim. 


Genelde sinema salonları her filmde dolmaz. Komedi filmlerine çok fazla giden biri olarak bu nadir karşılaşılan doluluğu Recep İvedik serisini saymazsam Düğün Dernek 1 ve Yol Arkadaşım 2 filminde görebildim. 
Sinema salonunu doldurmayı ve insanları güldürmeyi başarmış güzel bir yapım olan filmin konusuna değinmek gerekirse; Yol Arkadaşım 2, başrollerini Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın üstlendiği komedi türündeki Yol Arkadaşım filminin devamıdır. Ayvalık’a yaptıkları yolculukta dost olan ve bin bir badirenin ardından “yol arkadaşlığı” kavramının hakkını veren Şeref ve Onur ikilisi, son 1 yılda daha da kenetlenmiştir. İkili son 1 yıl içinde iş arkadaşı olmanın yanı sıra ev arkadaşlığı da yapmaya başlamıştır. 


Karakterleri birbirine tamamen zıt olan bu iki adamın paylaştığı iki alanda da dertler ve aksilikler bitmez. Şeref’in işi, müzik kariyerine atılmaya çalışan Onur’un menajerliğini yapmaktır. Ancak bu konuda oldukça yeteneksizdir. Sıkıntılara dayanamayan Onur, sevmediği eski işi ilaç mümessilliğine geri dönmeye karar verince, Şeref alelacele ona bol sürprizli bir turne ayarlar. İkilinin bu turne yolculuğu da aşk, macera ve aksiliklerle dolu geçer. 


İlk filmin senaryosunu da üstlenen İbrahim Büyükak bu filmde de senarist koltuğuna oturuyor. Hala gösterimi devam eden bu filmin komedi severler için iyi bir tercih olabileceği kanaatindeyim.. Şeref ile Onur’un maceraları Jim Carrey ile Jeff Daniels’in Salak ile Avanak filmini anımsatıyor. Ama sadece anımsatma. Filmin hiç mi olumsuz tarafı yok derseniz tabi ki var. Finalde duygusal bir his yaratmak istemişler ama bu adamlarla duygusallık pek yaşanmıyor. Final duygusallığa girmeden daha farklı bir şekilde bitirilebilirdi. Bu filmin ilk filmden farkı ise bunun içinde biraz dram olması. 
Filmde İbrahim Büyükak’ın yaptığı espriler ve girdiği rol insanları güldürmeye yetiyor. Rolünün hakkını fazlasıyla verdiğini düşünüyorum. İbrahim Büyükak’ın defalarca camdan atılması sahnesi ise fazla abartılan bir sahne olmuş sanki. 3 kere atmak yerine iki de bıraksalardı keşke. 
Filmi eğlenceli yapan bir diğer şey ise Oğuzhan Koç’un şarkılarıydı. Filmde Oğuzhan Koç’un sesinin kullanılması da gayet başarılı ve mantıklı olmuş. İçinde şarkı olan filmlerin insanları daha fazla etkilediğini düşünüyorum. 


Kısaca film beni çok güldürdü. Filme gidenlerin de pişman olmayacağını ve 3’ncü filmin de  muhakkak geleceğini düşünüyorum. Ama orada komediyi biraz daha ön plana çıkartmaları gerekir. Film, % 80’i küfür içeren gişe rekoru kırmış diğer yerli komedi filmlere, piyasa espriler içermeden de komedi yapılabileceğinin en güzel kanıtı. 

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ticari Hayat