MENÜ
Ankara 14°
Ticari Hayat
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRELİM
Esra SARI
YAZARLAR
21 Mayıs 2022 Cumartesi

YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRELİM

Ah nereden başlasam, nasıl anlatsam… 

‘Kendimizi tanıyor muyuz?’   işte asıl soru bu. Cevabı kolay verilecek bir soru değil. Çünkü insan kendini hemen tanıyamıyor. Tanıması için zaman geçmesi, belli başlı olaylar yaşaması ve olgunlaşması gerekiyor. İnsanın olgunlaşma süreci yaşadıklarıyla alakalı. Yaşadıkları insanı büyütür ve geliştirir. Tabii ki bu gelişim süreci hayatımız boyunca devam eder.  

İnsan çocukken dünyayı tanımaya çalışır, gençken eğlenmeye çalışır. ‘Neden bunları anlatıyorsun?’ diye soracak olursanız hayatın bir yolculuk olduğunun farkındayım. Hayat bir yolculuk. Bu yolda seçimlerimiz hayatımızı şekillendiriyor. Seçimlerimiz ise bizim tercihlerimiz. Bu tercihler doğru ya da yanlış olsun fark etmez bizi yine o yolda büyürüz ve olgunlaşırız. Bu olgunlaşma süreci insanın canını yakar, büyütür. İçin yana yana öğrenirsin. 

Bu köşe yazımda biraz içimden geldiği gibi yazmak istiyorum çünkü son yıllarda ülke olarak güzel şeyler yaşamadık, halen de yaşamıyoruz. Çoğumuz kaygılıyız, endişeliyiz. Panik içindeyiz. Ama bugün bir şeyi fark ettim. Hayat akıp gidiyor. Yaşlanıyoruz ve her canlı gibi ölümü tadacağız. Bu yüzden anda ve akışta kalmanın önemini bir kez daha anladım. Bu anda ya da akışta kalmak çok kolay bir şey değil, farkındayım. Ben de bu konuda kendimi zorluyorum.  Ama hayatımızı kendimize zorlaştırmamalıyız. 

İnanın mutlu olmak çok zor değil. Bir insanı gülümsetmekte çok zor değil. O yüzden bize iyi gelen insanlarla beraber olalım, güldürenlerimiz çok olsun… Bırakalım ve akışa teslim olalım.  

Bir insanın gülümsemesine neden olabiliyorsak ve gülebiliyorsak inanın hayat güzel anlardan ibaret, sevgiler…  

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu yazı henüz yorumlanmamış...

Yazarın Diğer Yazıları
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Ticari Hayat